Społeczność wierzących w Nyarubingo

Posted on Updated on

IMG-20181216-WA0002Od 2016 roku nasi współpracownicy głoszą Ewangelię od drzwi do drzwi w wielu okolicznych wsiach. Około 700 osób otworzyło swe serca na Boga i stało się chrześcijanami.

W 2018 roku postanowiliśmy skupić nasze działania ewangelizacyjne na tylko 3-5 okolicznych wsiach, by założyć w tych wsiach społeczności wierzących, aby mogli wzrastać w wierze. Pierwsza grupa została założona w wiosce Nyarubingo, gdzie nie ma ewangelicznego kościoła.

IMG-20181218-WA0032Obecnie społeczność liczy około 35 dorosłych i ponad 45 dzieci. Niestety wielu nie przychodzi na nabożeństwa, gdyż w wiosce nie było pomieszczenia do wynajęcia większego, niż 20m2 i wszyscy nie mieszczą się w środku. Pozostanie na dworze jest szczególnie dokuczliwe w porze upałów i w czasie deszczów, czyli w ponad 90% dni w roku w Ugandzie. Z tego powodu ludzie nie przychodzili na wspólne spotkania modlitewne.

Modliliśmy się o tę sprawę i Pan Bóg wysłuchał naszych modlitw – otrzymaliśmy pieniądze na zakup działki oraz na budowę swojego budynku – miejsca zgromadzeń. Wszyscy jesteśmy za to bardzo wdzięczni!

 

Reklamy