Wolontariusze Marlena i Krzysiek

Posted on Updated on

sdrW marcu gościliśmy w naszej misji wolontariuszy z Knurowa – Marlenę i Krzyśka.

Zachęcamy do przeczytania ich refleksji z pobytu: KrzysztofMarlena   Oto fragmenty:

Krzysztof: „Ostatniego dnia naszego pobytu trafiliśmy do domu, z którego podczas dzielenia się Bożym Słowem wyszła starsza kobieta – na moje oko miała około 90 lat. Miała duże problemy z chodzeniem oraz skrzywione plecy. Podeszliśmy do niej z żoną i zaczęliśmy się modlić o nią. Nie mieliśmy w tamtej chwili tłumacza przy sobie, ale widzieliśmy, jak jej ciało zaczyna się prostować, a na jej utrudzonej twarzy pojawił się głęboki i szczery uśmiech, który był nie do opisania. Kiedy odchodziliśmy stamtąd, to ona tańczyła: skakała i podnosiła ręce ku Niebu.”

Marlena: „Minęło już troszkę czasu od powrotu z Ugandy i cieszy mnie to, że entuzjazm nie był chwilowy, ale dokonały się we mnie trwałe zmiany… Jesteśmy za to Bogu niesamowicie wdzięczni, dlatego że przesunęło nas to do przodu i jest mocnym motywatorem oraz zachętą, aby oddać Bogu jeszcze więcej…”

Krzysztof: W Ugandzie mamy także dwie osoby, które sponsorujemy od pewnego czasu – Precious oraz Mosesa. Do tej pory moja świadomość istoty pomocy im kończyła się na zatwierdzaniu przelewu co miesiąc. Tam jednak zobaczyłem, że dając im na polskie realia tak niewiele, tam na miejscu zmieniamy ich świat – dajemy im nadzieję na lepsze życie.

dav