Projekt edukacyjno-rolniczy ciąg dalszy

Posted on Updated on

W czerwcu pisaliśmy o planach zakupu dwóch działek https://misjafryka.wordpress.com/2020/06/02/projekt-rolniczo-edukacyjny/

Chcemy się teraz podzielić dobrą wiadomością. Dzięki wpłatom od Darczyńców udało się nam kupić te działki! Dziękujemy bardzo za przyłączenie się do tej wizji!

Obecnie zbieramy środki na wybudowanie na obu działkach pomieszczeń szkolno-warsztatowych. Jeden kompleks będzie kosztować około 20-30 zł. Na farmach oczywiście będą uprawy warzyw, które nakarmią wielu ubogich.

Szkoły, które planujemy tam zbudować, wyposażą młodzież i dorosłych w praktyczne umiejętności, które pomogą im znaleźć pracę lub stworzyć dla siebie samych źródło utrzymania. W regionie Ugandy, gdzie od 12 lat prowadzimy nasze działania, ponad połowa mieszkańców wiosek to osoby niewykształcone, żyjące w skrajnym ubóstwie, czyli za poniżej 1$ dziennie (około 4 zł). Wynika to z braku miejsc pracy oraz z braku praktycznych umiejętności.

Dzięki Waszym wpłatom na cel pomocy rodzinom w kryzysie z powodu pandemii koronawirusa, mogliśmy zaopatrzyć w żywność i środki higieny kilka tysięcy ludzi w okresie kwiecień-czerwiec 2020. Patrzyliśmy im w oczy, płakaliśmy z nimi, modliliśmy się z nimi, słuchaliśmy ich smutnych historii i zastanawialiśmy się, jak im pomóc, aby już nigdy nie musieli doświadczać głodu. Zauważyliśmy, że każdy z tych ubogich ludzi ma jakiś talent, który kiedy zostałby rozwinięty, sprawiłby możliwość znalezienia pracy lub stworzyłby szansę uzyskania źródła dochodu. Tak narodził się plan założenia Farm Edukacyjnych. Wkrótce będziemy pisać więcej na ten temat.

Prosimy o wpłaty na cel budowy szkół na tych farmach z dopiskiem FARMA EDUKACYJNA.