Nauczanie domowe w czasie lockdownu

Posted on Updated on

Wielu uczniów płakało, odjeżdżając ze szkół do domu, z powodu ogłoszonej narodowej kwarantanny. Niektórzy tracą nadzieję, że dokończą szkołę. Pandemia odcisnęła piętno na ich życiu. Dzieci poniżej 10. roku życia nie wróciły do szkół od roku! Wielu nastolatków nie wróciło w tym roku do szkół z powodu utraty pracy przez rodziców. Tak wygląda sytuacja ugandyjskich uczniów…

W obliczu tych wszystkich wydarzeń postanowiliśmy wprowadzić nauczanie domowe niektórych z naszych uczniów, aby podtrzymać ich nadzieję. Nauczyciele odwiedzają ich w domach, co w Ugandzie jest wielkim wyzwaniem. Podróżowanie na motorze w kurzu i w deszczu, przez drogi w buszu… Ale nasi nauczyciele chętnie podjęli się tego trudu dla dobra tych młodych ludzi.

Oczywiście jest to też bardzo kosztowne. Na kontynuowanie programu dla 35 uczniów potrzebujemy 7 tys. zł miesięcznie (wypożyczenie motorów, paliwo, doładowanie telefonów, żywienie uczniów i nauczycieli w miejscu zbiórek, dojazdy uczniów do miejsc zbiórek, itd.). A mamy pod opieką ponad 350 uczniów. Koszt jednorazowego dojazdu do ucznia to ok. 30 zł.

Wzmocnijmy nadzieję w uczniach! Pomóżmy.

Fundacja MisjAfryka
ul. Brzozowa 19a
43-340 Kozy

PKO BP 82 1020 1433 0000 1102 0187 0328

tytuł wpłaty: „NAUCZANIE DOMOWE W CZASIE LOCKDOWNU„.

Dziękujemy, że jesteście z nami i dzięki Wam możemy pomagać.