Nadzieja przez edukację

Posted on Updated on

W ugandyjskich wsiach, ze względu na ubóstwo, wiele dziewcząt nie ma możliwości się uczyć. Kończą podstawówkę – lub nawet nie – i jako nastolatki zachodzą w ciążę. I w tym momencie kończy się ich szansa na zdobycie zawodu, a co za tym idzie pracy, która z biedy pozwoli się wyrwać.

Aby umożliwić takim dziewczynom zdobycie wykształcenia, powstała szkoła Gate of Hope. Jest to szkoła zawodowa kształcąca przyszłe krawcowe i przedszkolanki, a jej wyjątkowość polega na tym, że dziewczyny mogą mieszkać w internacie ze swoimi dziećmi, którymi podczas zajęć zajmuje się opiekunka 🙂 Dziewczyny zdobywają konkretny zawód, który pozwala na znalezienie pracy, a tym samym dostają drugą szansę na życie.

Szkołę wybudowali Polacy! Większość uczennic to dziewczyny sponsorowane przez Polaków w ramach projektu „Nadzieja przez edukację” (tutaj szczegóły), który w skrócie polega na opłaceniu kursu zawodowego konkretnej dziewczynie, ale tak naprawdę to dużo więcej – to praktyczne okazanie miłości komuś, kto bardzo często nigdy jej nie doświadczył i podarowanie mu szansy na wyrwanie się z beznadziei, w której tkwi – szansy na życie ❤

Gdyby ktoś chciał pomóc w ten sposób, bardzo prosimy o kontakt mailowy misje@misjafryka.pl.