Zaopatrzenie rodzin

Posted on Updated on

Wszyscy w Polsce z radością przygotowujemy się do Świąt Wielkanocnych – robimy przedświąteczne porządki, zakupy… Dzięki ogromnym sercom Darczyńców również 200 ugandyjskich rodzin będzie mogło świętować Zmartwychwstanie Jezusa, nie martwiąc się o jedzenie 🙂

Nasi współpracownicy odwiedzili 200 rodzin z paczkami świątecznymi od Was o wartości 240 tys. szylingów (ok. 270 zł). Każda paczka zawierała 25 kg ryżu, 20 kg fasoli, 10 kg cukru, 5 kg orzeszków ziemnych na sos, 3 litry oleju i 2 opakowania mydła do prania.

Wasza pomoc jest dla nich ogromnie ważna. Niektórzy płakali widząc jedzenie i mydło. W Ugandzie, tak jak w Polsce wiele rzeczy podrożało – mydło dwukrotnie, więc ludzie, którzy już wcześniej mieli poważne problemy, aby zaopatrzyć się w podstawowe środki higieniczne i żywność, teraz są w jeszcze trudniejszej sytuacji. Kiedy otrzymują więc wsparcie od Was, przyjmują je z niebywałą ulgą. Często padali na kolana, dziękowali Bogu za troskę i modlili się o Was. Są bardzo wdzięczni, że dzielicie się z nimi tym, co macie.