Honia – 15 lat w służbie w Ugandzie

Posted on Updated on

Dziś mija 15 lat od kiedy po raz pierwszy przybyłam do Ugandy. Patrząc wstecz, widzę duże owoce tego posłuszeństwa Panu Bogu, gdy z komfortowego życia w Australii, On powołał mnie na misję do Ugandy, która trwa do dziś.

Z pomocą polskich Darczyńców mogliśmy wesprzeć kształcenie kilku tysięcy dzieci, zbudować i wyposażyć domy dziecka i szkoły, pomagać biednym na różne sposoby oraz głosić Ewangelię. W ciągu tych 15 lat, by pomóc, przyjechało do tego regionu około 300 Polaków. Cieszę się, że także mój brat, Paweł Wydra przyłączył się do tej wizji i wiele lat spędził w Ugandzie, pomagając budować misję.

Przeszliśmy trudne momenty, gdy grupa naszych byłych współpracowników próbowała ukraść szkoły, które powstały z wizji, którą dał nam Bóg. Do dziś zmagamy się z tymi problemami, ale nie poddajemy się, lecz kontynuujemy pracę, którą powierzył nam Pan Bóg.

Jesteśmy bardzo wdzięczni za Jarka i Iwonę Pietrzaków oraz Przemka Manię z Wielkopolskiego Stowarzyszenia Edukacyjnego, którzy nam zaufali i przez wiele lat pozwolili zbierać środki w ramach celów statutowych WSE. Okazali nam wiele wsparcia i pomogli założyć fundamenty misji.

Dziękujemy też Tatianie Rosińskiej, Marlenie Tomaszek i Przemkowi za współpracę i poświęcenie misji w ramach Fundacji MisjAfryka. Dziękujemy też innym osobom i Społecznościom, które pomagały nam nieść brzemię obowiązków i odpowiedzialności za misję w minionych latach.

Pan Bóg dał mi wspaniałego męża. Nie każdy by chciał pracować w Afryce i zmagać się z wieloma przeciwnościami. Jego zdolności i talenty uzupełniają, czego mi brakuje i razem tworzymy zgrany zespół. Nasze dzieci, Szymon i Jonatan dzielnie znoszą życie w skromnych warunkach, gdzie mogą rozwijać wrażliwość na potrzeby biednych wokół nich.

Jestem pod ogromnym wrażeniem ofiarności Polaków, którzy zechcieli finansować ubogich i sieroty w Ugandzie za naszym pośrednictwem i do dziś wspierają naszą misję. Tak wiele mogliśmy tu wspólnie zdziałać!!! Dziękujemy za Wasze modlitwy i słowa zachęty!