Adopcja na odległość

Od 2008 roku organizujemy „Adopcję na odległość” – stałą pomoc dla sierot i biednych dzieci zwaną „Moje Dziecko z Ugandy. Dzieci, które już otrzymują wsparcie, mieszkają w kilku domach dziecka lub u krewnych, którzy z powodu ubóstwa nie posyłali tych dzieci do szkoły.

W projekcie Adopcji na odległość finansuje się dziecko, decydując się na regularne miesięczne wsparcie i kontakt z wybranym dzieckiem (korespondencja w języku angielskim).

Finansowe wsparcie dla dziecka jest dzielone głównie na jedzenie (w podstawowym zakresie) i opłatę czesnego za szkołę oraz na inne potrzeby dziecka np. leczenie, odzież, buty, przybory szkolne.

Pieniądze na jedzenie trafiają do wspólnej kasy na wyżywienie dla wszystkich dzieci w domu dziecka lub w postaci paczki żywnościowej dla rodziny, u której mieszka. Jeśli dziecko jest starsze i uczy się w szkole z internatem, to pieniądze na jego jedzenie trafiają do internatu lub szkoły, gdzie dziecko otrzymuje wyżywienie, a pozostała kwota jest przeznaczona na czesne za szkołę i przybory szkolne. Jeśli coś zostanie z tej kwoty, to jest przeznaczane na opiekę medyczną, odzież i zaspokojenie innych potrzeb dziecka.

Istnieje oczywiście możliwość czasowego wsparcia wybranego dziecka. Można samemu określić kwotę wsparcia, ale 200 zł jest proponowane, jako najoptymalniejsze, aby zaspokoić podstawowe potrzeby dzieci. Lecz także kwota 150 zł miesięcznie może być wystarczająca, aby pomóc dziecku w wieku przedszkolnym lub z z klas 1-6 szkoły podstawowej, a czasem także z tańszej szkoły średniej. Kwota wsparcia 100 zł miesięcznie dotyczy tylko dzieci z przedszkola, ale zwykle wystarcza tylko na wydatki szkolne, drugie śniadanie w szkole i opiekę medyczną.

Wymiana zdjęć i korespondencji z dzieckiem następuje 1-3 razy w roku.

Szczegółowe pytania w sprawie dzieci oczekujących obecnie na pomoc prosimy kierować na maila: misje@misjafryka.pl

Prosimy przeczytać REGULAMIN PROJEKTU „ADOPCJA NA ODLEGŁOŚĆ”

Płatność przez PayPal

Reklama