Artykuły

Składanie ofiar z dzieci przez czarowników:

http://religia.onet.pl/publicystyka,6/szokujacy-mord-na-niewinnych,23613,page1.html

http://wiadomosci.onet.pl/swiat/horror-w-afryce-zabijaja-dzieci-za-garsc-dolarow,1,4879049,wiadomosc.html

Malaria jako choroba

Malaria (polska nazwa – zimnica) jest jednym z najgroźniejszych i najbardziej złożonych problemów zdrowotnych XX wieku. Jednym z zarodźców malarii zarażonych jest około 300 milionów ludzi na całym świecie, a rocznie umiera 1,5 miliona z nich.
Źródło: resmedica.pl

Artykuł o malarii w wikipedii
Malaria, zimnica (łac. malaria, plasmodiosis, dawna nazwa febra z łac. febris = gorączka, także paludyzm) – ostra lub przewlekła tropikalna choroba pasożytnicza, której różne postacie wywoływane są przez jeden lub więcej z czterech gatunków jednokomórkowego pierwotniaka z rodzaju Plasmodium rotium
Źródło: pl.wikipedia.org

Malaria w Afryce
Malarii nie udało się jeszcze pokonać. Nadal atakuje. Jej ofiarą pada ponad 3000 afrykańskich dzieci każdego dnia. WHO i UNICEF wzywają do zintensyfikowania wysiłków w celu powstrzymania choroby.
Źródło: http://www.unicef.pl

Uganda: kobiety, które były ofiarami LRA żądają sprawiedliwości
Kobiety, które były ofiarami porwań, gwałtów i okaleczeń popełnionych prawdopodobnie przez rebeliantów w północnej Ugandzie, żądają sprawiedliwości oraz ochrony przed zemstą, jeśliby zeznawały w sądzie.
Kobiety i dziewczęta będące ofiarami, wzywają…
Źródło: pl.Wikinews.org

Podpisanie porozumienia pokojowego wciąż niepewne
Były prezydent Mozambiku i specjalny wysłannik ONZ do Ugandy, Joaquim Chissano, poinformował, że władze Ugandy oraz rebelianci z Armii Bożego Oporu (LRA) podpiszą porozumienie pokojowe, nawet jeśli…
Źródło: http://www.psz.pl

Dzieci zabijają dzieci
Czy zmuszono cię, byś zabił któregoś z krewnych? Czy zmuszano cię, byś odrąbywał ludziom maczetą ręce lub nogi? Czy zmuszano cię, byś wydłubywał ludziom oczy? Czy zmuszano cię, byś gwałcił kobiety? Czy zmuszano cię, byś palił ludzi żywcem? Na większość pytań takiej ankiety w ośrodku rehabilitacyjnym nieletni partyzanci odpowiadają twierdząco
Źródło: wyborcza.pl

Wioska samotnych kobiet
W Kakooge, otoczonej lasami równikowymi ugandyjskiej wiosce, pastor Kyeune prowadzi wspólnotę: zrzeszenie około sześćdziesięciu rodzin, które wychowują spokrewnione lub zupełnie obce dzieci.
Źródło: polityka.pl

Kontynent przoduje w liczbie upadających państw
Aż siedem z dziesięciu najbardziej dysfunkcjonalnych państw na świecie znajduje się w Afryce, wynika z opublikowanego w poniedziałek rankingu państw upadłych na 2008 rok.
Źródło: afryka24.pl

Armia Bożego Oporu dzieli Sudan i Ugandę
Władze Południowego Sudanu zażądały wycofania ze swojego terytorium oddziałów ugandyjskiego wojska, które uczestniczą w operacji wymierzonej w rebeliantów z Armii Bożego Oporu (LRA).
Źródło: afryka24.pl

LRA zainicjowała nową serię ataków
Ugandyjscy rebelianci z cieszącej się ponurą sławą Armii Bożego Oporu (LRA) dokonali w ostatnich dniach serii ataków na wioski i obiekty wojskowe po obu stronach granicy Demokratycznej Republiki Kongo z Sudanem.
Źródło: afryka24.pl

Uganda w polityczno ekonomicznej walce.
W Ugandzie spędziłem kilka miesięcy pracując jako animator kultury i niezależny reporter obserwując jej życie społecznopolityczne. Myśli tu inaczej pracują. Refleksje galopują po głowie. Po ulicach często chodziłem jak zahipnotyzowany. Poczyniłem wiele obserwacji.
Źródło: cia.bzzz.net

Kilka faktów o Ugandzie Idi Amina
Źródło: film.onet.pl

HIV/AIDS w Ugandzie (plik do pobrania w formacie PDF)
Uganda przywoływana jest często, także w Polsce, jako przykład skuteczności programów A (Abstynencja), B (Bycie wiernym), C (w oryginale condoms czyli prezerwatywy, w Polsce zabezpieCzenie). Częstość zakażeń HIV w populacji tego kraju uległa znaczącemu zmniejszeniu w ciągu ostatnich 10 lat. Jednakże nie wszystko jest tak jednoznaczne, jak bywa przedstawiane przez polityków, dlatego warto wiedzieć…
Źródło: http://www.aids.gov.pl

Co minutę w Afryce umiera kobieta w ciąży
Dwa miliony noworodków umierają co roku w krajach rozwijających się w ciągu pierwszej doby życia. Większość z nich można by łatwo uratować
Źródło: http://www.gazeta.pl

Reklama