Wolontariat

Do naszej misji można wyjechać w zorganizowanych grupach dwa razy w roku w okresie styczeń/luty/marzec oraz czerwiec/lipiec. Nie są możliwe indywidualne pobyty wolontariuszy.

Wolontariusz nie jest wolontariuszem Wielkopolskiego Stowarzyszenia Edukacyjnego, ale fundacji „Gate of Hope” w Ugandzie.

KRYTERIA MOŻLIWOŚCI UCZESTNICZENIA W WOLONTARIACIE MISJI „BRAMA NADZIEI” W UGANDZIE:

      1. Pełnoletność. Dobry stan zdrowia. Znajomość języka angielskiego. Zdolność łatwego dostosowania się do zmian, wiara, optymizm, wdzięczne usposobienie, bezkonfliktowość.
      2. Referencje od pastora/lidera/księdza oraz od bliskiej osoby.
      3. Wypełnienie ANKIETA DLA WOLONTARIUSZY i odesłanie na mail: misje@misjafryka.pl
      4. Obowiązkowa rozmowa kwalifikacyjna w Kaliszu.
      5. Deklaracja przestrzegania regulaminu wolontariatu w Ugandzie.
      6. Odbycie trzech rozmów telefonicznych z wolontariuszami, którzy byli w Ugandzie na temat ich pobytu, warunków życia, kultury ugandyjskiej, ewentualnych trudności i niebezpieczeństw.
      7. Wzięcie udziału w obowiązkowym szkoleniu w Kaliszu.
      8. Dokładne zapoznanie się z naszą stroną internetową.
      9. Przeczytanie wszystkich BIULETYNÓW i SPRAWOZDAŃ
      10. Pokrycie swoich wydatków (szczepionka przeciw żółtej febrze 200 zł, bilet lotniczy około 2500 zł, wiza 50$, odebranie z lotniska i zawiezienie na lotnisko 40$, koszt dzienny jedzenia i zakwaterowania 10$, kieszonkowe według uznania, ubezpieczenie na wyjazd zagraniczny).
      11. Przeczytanie książki: Honorata Wąsowska „Aby do czegoś dojść trzeba wyruszyć w drogę” oraz dwóch wybranych książek z KSIĘGARNI INTERNETOWEJ

Reklama